۱۴۰۰-۰۴-۲۷
اهدای 17هزار و 892 منبع مطالعاتی به کتابخانه‌های آستان قدس رضوی
رئیس اداره خدمات کتابداری کتابخانه آستان قدس رضوی از اهدا منابع در سه ماه نخست سال جاری خبر داد.

 

رئیس اداره خدمات کتابداری کتابخانه آستان قدس رضوی از اهدای 17هزار و 892 نسخه کتاب، نشریه، پایان‌نامه و منبع سمعی بصری به کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در سه ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش آستان نیوز، عیسی اختری طوسی با اشاره به اهدای 17هزار و 892 نسخه كتاب، نشریه، پایان‌نامه و منبع سمعی بصری توسط افراد حقيقي و حقوقي به سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در سه ماه اول سال 1400 اظهار کرد: حدود نیمی از این منابع در دفاتر ثبت، و با توجه به نیازسنجی، به اداره مطبوعات، کتابخانۀ مرکزی و همچنین کتابخانه‌های وابسته در سراسر کشور ارسال شده است.

وی این منابع را در موضوعات مختلف دینی، تاریخی، فقهی، ریاضیات، پزشکی، ادبیات و ... قابل دسته‌بندی دانست. او همچنین از ثبت10 هزار و 610 نسخه کتاب فارسی، عربی و لاتین و منابع سمعی بصری اهدایی و خریداری شده در سامانه‌های سیمرغ، سفارش جستجو و سامانه سافام خبر داد.

اختری طوسی به تشریح فعالیت بخش سازماندهی و فرآوری کتب به عنوان یکی از بخش‌های اداره خدمات کتابداری پرداخت و گفت: اين بخش با بهره‌گيري از فهرست‌نويسان متخصص، مسئوليت سازماندهي منابع را بر طبق نظام رده‌بندي دهدهي ديوئي بر عهده دارد تا شناساندن يك اثر به خواننده و بازيابي سريع و راحت آن را ممکن سازد.

وی از حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد، معاون تبلیغات اسلامی حرم مطهر رضوی، با اهدای 3هزار و 562 نسخه کتاب فارسی و عربی در جایگاه نخست اهداکنندۀ بیشترین تعداد کتاب نام برد و افزود: حجت‌الاسلام محمدعلی رحیمی، مسئول دفتر آیت‌الله مرحوم سیدمحمد حسینی شاهرودی(ره) با 1680 نسخه و ابوالفضل کمیلی‌زاده با 1118 نسخه، در ردیف‌های بعدی بیشترین تعداد اهدای کتاب قرار دارند.

 

منابع:
سایت آستان نیوز
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما