در بازدید کارگروه موقوفات اعتاب مقدسه کشور از شرکت‌های زیر مجموعه آستان قدس مطرح شد؛
۱۴۰۰-۰۴-۲۵
بهره‌وری مناسب از موقوفات برای تولید محصولات استراتژیک کشور
اعضای کارگروه موقوفات و امور مالی اعتاب مقدسه ایران با هدف شناخت و الگوبرداری از فعالیت‌های بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس و هم‌افزایی برای کمک به اقتصاد کشور، از شرکت‌های زیرمجموعه این بنیاد بازدید کردند.

محمود احمدی زرمهری کارشناس  مدیریت توسعه وقف و مشارکت های اجتماعی بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس در گفتگو با آستان‌نیوز گفت: این کارگروه در برنامه‌ای دو روزه از مجموعه‌های کشت‌وصنعت مزرعه نمونه و واحد دامپروری صنعتي کنه‌بیست بازدید کردند و با توانمندی‌های آستان قدس رضوی در بخش تولیدات باغي، زراعی و دامپروری آشنا شدند.
وی با بیان این‌که بخش قابل توجهی از موقوفات اعتاب مقدس، شامل زمین‌های زراعی و باغات است، افزود: تبادل تجربیات در این زمینه به‌ویژه در بحث استفاده بهینه از منابع آبی و ارتقاء بهره‌وری در واحد سطح، بسیار کارگشا خواهد بود.
احمدی زرمهری ادامه داد: در حوزه دامداری و دامپروری، آستان قدس رضوی جزء واحدهای شاخص شرق کشور محسوب می‌شود و این امر برای تمامی اعتاب مقدس به‌منظور استفاده از تجارب فنی و همچنین تولیدات و تبادل اطلاعات، حائز اهمیت است.
عضو کارگروه موقوفات و امور مالی اعتاب مقدسه ایران با اشاره به شعار سال مبنی بر «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» گفت:  کشور ما با تحریم‌های سنگینی مواجه است و همین امر لزوم توجه بیش‌از پیش به ظرفیت‌های داخلی و هم‌افزایی تمامی نهادها را دوچندان می‌کند.
وی ادامه داد: امروزه تولید محصولات استراتژیک از جمله دانه‌های روغنی اهمیت زیادی پیدا
کرده که این مهم با همکاری نهادهای انقلابی کشور و در راس آن آستان قدس رضوی هم اکنون در حال اجرا است؛ بر همین اساس اعتاب مقدس کشور با بهره‌گرفتن از این الگو و همچنین داشتن پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل متعدد، می‌توانند در تحقق شعار سال نقش اساسی ایفا کنند.
احمدی زرمهری درباره دستاوردهای این بازدید تصریح کرد: در پایان این بازدیدها، پیش نویس تفاهم‌نامه‌ توسعه همکاری‌ها به تایید  رسید و مقرر شد بعد از تصویب نهایی، ابلاغ شود.


 
هم‌افزایی اعتاب مقدسه ایران برای کمک به اقتصاد کشور

عضو کارگروه موقوفات و امور مالی اعتاب مقدسه ایران ادامه داد: به طور قطع سایر اعتاب مقدس با توجه به پتانسیل‌های عظیم آستان قدس و سازمان اوقاف و امور خیریه می‌توانند هم‌افزایی بزرگی را برای توسعه و رشد اقتصادی ایران اسلامی که هدف اصلی این کارگروه نیز است، ایجاد کنند.

وی ادامه داد به برکت وجود حضرت رضا (ع) و با همکاری سایر اعتاب مقدس کشور، همبستگی درخور توجه و الگویی مثال زدنی را در کشور ارائه خواهیم داد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما