با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی؛
۱۴۰۰-۰۴-۰۲
308 زندانی جرائم غیرعمد همزمان با سالروز ولادت امام رئوف، عفو شدند
همزمان با سالروز میلاد امام‌رضا(ع)، آئین آزادسازی 308 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

آئین آزادسازی 308 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد عصر امروز یکم تیرماه همزمان با سالروز ولادت با سعادت امام رضا(ع) به همت اداره کل زندان‌های خراسان رضوی و با همکاری آستان قدس رضوی، مرکز امور مساجد استان در رواق دارالمرحمه حرم مطهر رضوی برگزار شد.

در این مراسم مالک رحمتی، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، سعید سرباز جانفدا، مدیرکل اداره زندان‌های استان، غلامعلی صادقی، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی و خادمان حضرت امام رضا(ع) حضور داشتند.

مدیرکل اداره زندان‌های خراسان رضوی در ابتدای این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت امام رضا(ع) با اشاره به طرح "نذر هشتم" درخصوص نحوه اجرای آن اظهار کرد: در روز هشتم هر ماه به نیت امام رضا(ع) با کمک خيران و نیکوکاران هشت زندانی جرائم غیر عمده از زندان رهایی پیدا می‌کنند و به آغوش خانواده باز می‌گردند.

سعید سرباز جانفدا با اشاره به اینکه این طرح حمایتی به مدت هشت ماه است که آغاز به کار کرده، گفت: امروز همزمان با سالروز میلاد امام رئوف(ع) و با عنایت این امام همام مرحله هشتم این طرح در حرم مطهر رضوی با آزادی سازی 308 نفر زندانی جرائم غیر عمد اجرا شد. وی با تاکید بر اینکه در مرحله هشتم قرار بر آزادی 104 زندانی از 13 شهرستان در خراسان رضوی بود، ادامه داد: خوشبختانه با ورود رئیس کل دادگستری استان و همراهی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) میزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد افزایش و به 308 نفر رسید.

مدیرکل اداره زندان‌های خراسان رضوی با تاکید بر اینکه در قالب این طرح حمایتی پس از آزادسازی مددجویان، از آن‌ها در امور معیشتی حمایت می‌شود تا انشاءالله زندگی‌شان در حوزه معیشتی به ثبات رسد، خطاب به مددجویان حاضر گفت: امیدوارم در آینده نزدیک با توکل به خداوند متعال و عنایت امام‌رضا(ع) به درجه‌ای برسید که به عنوان شخص خیّر و نیکوکار شرایط آزادسازی سایر زندانیان را فراهم کنید.

اجرای گروه سرود«گلدسته‌های حرم»، مدیحه سرایی توسط مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) و اهداء هدایای متبرک همچون یک جلد کلام الله مجید همراه شاخه گل به مددجویان، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید