۱۴۰۰-۰۳-۳۱
شهید مدافع حرم میزبان خدام حرم
همزمان با دهه کرامت رضوی، کاروان زیر سایه خورشید میهمان خانواده نخستین شهید مدافع حرم در شهرستان کاشان شد.

به گزارش آستان نیوز، کاروان زیر سایه خورشید اعزامی از آستان قدس رضوی به کاشان با حضور در منزل شهید مهدی طهماسبی، ضمن تکریم مقام این شهید مدافع حرم، با اهدای تبریک ویژه این ایام و قطعه ای از فرش مبترک آستان مقدس رضوی، از پدر و مادر این شهید والامقام تجلیل کردند.

رزقی معنوی برای خدام رضوی
مبلغ کاروان زیر سایه خورشید نیز در این دیدار در خصوص رعایت آداب و اخلاق نیکو و حسنه به ویژه دست و پابوسی پدر و مادر گفت: همانطور که سردار سلیمانی گفت «کسی شهید می‌شود که شهید باشد مهدی طهماسبی نیز شهید بود که شهید شد».
حجت الاسلام حسن باقریه یزدی تصریح کرد: دیدار با خانواده این شهید، رزقی معنوی برای کاروان زیر سایه خورشید به حساب می آید که از سوی امام رضا علیه السلام و به دعوت خود شهید صورت گرفته است.

احترام به پدر و مادر
پدر شهید طهماسبی با تبیین شخصیت فرزند شهیدش که خادم افتخاری مسجد جمکران و حافظ 6 جزء قرآن کریم بود، گفت: توجه به نماز اول وقت، انجام واجبات و پس از آن احترام به خانواده به ویژه به پدر و مادر از ویژگی‌های اصلی وی بود.
عبدالکریم طهماسبی با تاکید بر این که نماز شب فرزند شهیدش ترک نمی شد، افزود: مهدی احترام عجیبی به پدر و مادر می گذاشت و هر وقت از قم به کاشان می آمد، دست من و مادرش را می بوسید.

وی با اشاره به خاطره ای از این شهید مدافع حرم در خصوص احترام به پدر و مادر بیان کرد: به یاد دارم مهدی یک بار به مناسبت روز مادر گفت امروز از تمام دانشجویان قول گرفتم که هر کدام به خانه می روند دست پدر و مادر خود را ببوسند، اما من می خواهم یک قدم از دانشجویانم جلوتر باشم، آمدم تا کف پایتان را ببوسم و همین کار را هم انجام داد.

مادر شهید طهماسبی نیز با تقدیر از حضور کاروان زیر سایه در بیت این شهید والامقام گفت: از آنجایی که مهدی در سوریه بود، موفق به حضور در مسجد جمکران و شیفت خدمت افتخاری به صورت هفتگی نبود، وقتی از سوریه آمد و به مسجد رفت به او گفتند نمی شود اینگونه خدمت کرد، باید هر هفته و منظم بیایی که گفته بود چشم سه شنبه آینده حتما خواهم آمد؛ اما هفته آینده پیکرش بعد از شهادت میهمان مسجد شد.

پدر شهید طهماسبی در پایان این دیدار وصیتنامه و کتابی منتشر شده از دست نوشته ‌های او را به خدام حرم رضوی هدیه داد.

گفتنی است، شهید مهدی طهماسبی سال 1384 به عنوان نیروی رزمی به سوریه اعزام شد و در عملیات الزهرا(س) (آزادسازی خان‌طومان) حضور داشت. پنج روز پس از دومین اعزام در تاریخ 16 خرداد 1395 به همراه دو رزمنده عراقی به علت اصابت دو فروند موشک به محل استقرارشان به شهادت رسید.

منابع:
آستان نیوز
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید