۱۴۰۰-۰۳-۳۱
تدابیر ویژه بهداشتی در حرم مطهر رضوی برای جشن های میلاد امام رضا(ع)
در آستانه سالروز ولادت خجسته امام رضا(ع) تدابیر ویژه بهداشتی برای میزبانی از زائران حضرت در حرم مطهر رضوی پیش بینی شده است.

به گزارش آستان نیوز، آستان قدس رضوی که در مناسبت های متعددی از جمله لیالی قدر و تعطیلات نوروزی، با اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا، به بهترین شکل ممکن شرایط حضور زائران رضوی را فراهم کرد، در دهه کرامت هم کارنامه ای درخشان از خود به جای گذاشته و حالا در آستانه ولادت حضرت رضا(ع) نیز  با تقویت پروتکل ها و نظارت ها، بستر زیارت همراه با تدابیر سلامت را ایجاد کرده است.

ضدعفونی کردن مکرر صحن ها و رواق ها، توزیع ماسک بین زائران و پیش بینی حجم قابل توجه مایع ضدعفونی کننده دست از جمله تدارکات ویژه برای شب و روز ولادت امام هشتم است. همچنین نحوه چیدمان فرش ها در اماکن متبرکه به گونه ای است که فاصله گذاری اجتماعی بین زائران به طور کامل رعایت خواهد شد. افزایش تعداد خادمان سلامت نیز دیگر پیش بینی انجام شده برای برگزاری جشن های شب و روز ولادت حضرت رضا(ع) است.

با توجه به ضرورت رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی، ضدعفونی سطوح در اماکن متبرکه رضوی به طور جدی و منظم دنبال می‌شود. در این راستا اداره خدمات عمومی با هماهنگی بخش بهداشت، ضدعفونی بخش های مختلف حرم مطهر را به طور مستمر در طول شبانه‌روز انجام می‌‌دهد.

محلول ضدعفونی‌کننده دست هم در قالب نصب دستگاه‌های ضدعفونی خودکار چشمی و پمپ‌های دستی فشاری در بخش‌های گوناگون به ویژه گیت‌های بازرسی و ورودی رواق‌ها، مراجعه به خادمیاران سلامت و... در دسترس عموم زائران و مجاوران قرار دارد.

منابع:
آستان نیوز
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما