۱۴۰۰-۰۳-۳۰
حمایت از بازار سرمایه با مانع زدایی از تولید
کارگزاری رضوی، به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس با توجه به نامگذاری سال 1400 به عنوان «تولید؛ پشتیبانی ها،مانع زدایی ها» تمام تلاش خود را در این حوزه متمرکز کرده است.

به گزارش آستان نیوز، کارگزاری رضوی در برنامه سال جدید، جذب و بکارگیری نیروهای متخصص و خبره در حوزه مالی و سرمایه گذاری را در دستور کار قرار داده تا بدین وسیله بتواند با تجهیز منابع انسانی خبره، به غنابخشی فضای مالی و اقتصاد کشور کمک کند. پرورش نیروهای متخصص برای پشتیبانی فضای کار از طریق برگزاری دوره ها و کلاس‌های آموزشی، یکی دیگر از برنامه های این مجموعه برای تحقق اهداف تعیین شده در شعار سال 1400 به شمار می رود.

افزایش مهارت ها، حذف تشریفات زائد
مدیرعامل شرکت کارگزاری رضوی می گوید: غنی‌سازی و چرخش شغلی، یکی از اصول اولیه و اساسی در این شرکت است که از این طریق در عمل، آموزش های مرتبط برای افزایش دانش و مهارت ارائه خواهد خواهد شد. ضمن این که با استفاده از فناوری های نوین و گسترش فضای فناوری اطلاعات سعی در پشتیبانی حداکثری از فضای کاری خود خواهیم داشت.

محسن محمدی ادامه می‌دهد: یکی از موانع مهم در صنعت کارگزاری، تشریفات اداری حاکم بر آن است اما کارگزاری رضوی سعی در کاهش تشریفات زائد دارد، همچنین با رصد سایر کارگزاران، رقابتی سالم را در پیش گرفته است. برنامه‌های شرکت کارگزاری رضوی برای تحقق اهداف شعار سال 1400 به اینجا ختم نمی‌شود، بلکه استفاده از دانش و تجربیات خبرگان صنعت مالی در سطح ملی و بین المللی نیز  از دیگر برنامه ها برای پیشبرد هرچه بهتر فضای کار در این مجموعه است.

نیاز به تثبیت جایگاه بازار سرمایه
فعالان این حوزه می‌گویند حمایت های دولت برای رفع موانع کارگزاری ها و بازار سرمایه، نقش اساسی دارد و ثبات مقررات حاکم از مهم ترین نیازهای این حوزه است. محمدی اظهار می کند: دولت باید با تثبیت جایگاه بازار سرمایه به عنوان یکی از ارکان اقتصادی، از این بازار که بخش مهمی از اقتصاد جامعه را در بر می گیرد و می تواند هدایت کننده نقدینگی به سمت تولید باشد، حمایت جدی و عملیاتی داشته باشد.
حمایت مستمر و عملیاتی دولت
او ادامه می دهد: تحقق شعار سال 1400 در بازار سرمایه با همکاری بورس و فرابورس، بخصوص از طریق تسهیل روند پذیرش شرکت های تولیدی و تامین مالی برای تسهیل فرآیندهای تولیدی، امکان پذیر است. علاوه بر آن، افزایش پذیرش و عرضه شرکت های مولد کشور در بازار سرمایه، عدم تغییر مکرر در ساختار های قانونی و نیز مسدود سازی بازارهای غیر مولد موازی می‌تواند نقش موثری در تحقق شعار «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» داشته باشد.

مدیرعامل شرکت کارگزاری رضوی ادامه می دهد: بازار سرمایه، بازاری تاثیرپذیر از تحولات سیاسی، اقتصادی و همچنین تورم است و این موارد می‌تواند تاثیرات جبران ناپذیری روی سرمایه مردم داشته باشد. بر همین اساس ثبات عوامل تاثیرگذار بر این موضوع و همچنین حمایت مستمر و عملیاتی دولت می تواند بازار سرمایه و به طبع آن صنعت کارگزاری را از تلاطم ها و حوادث ناشی از آن حفظ و وضعیت آن را با ثبات کند.

ظرفیت جذب سرمایه های راکد در بازار سرمایه
وضعیت کارگزاری ها کاملاً وابسته به وضعیت بازار سرمایه است؛ از سویی بازار سرمایه یکی از بازارهای مالی کشور به حساب می آید که شرکت ها از طریق تامین مالی مورد نیاز و به کارگیری سرمایه به دست آمده می توانند توان تولیدی خود را افزایش داده و گامی مهم برای تولید کشور بردارند؛ در این راستا یکی از راه های افزایش جذابیت این بازار مالی، کنترل نرخ سود واقعی ابزارهای مالی با درآمد ثابت از جمله سپرده های بانکی، نرخ ارز و مسدود سازی بازار های سفته بازانه غیر مولد نظیر رمزارزها است.

محمدی در این باره می گوید: چنانچه دولت بتواند این حوزه ها را کنترل کند، بازار سرمایه می تواند سرمایه های راکد را جذب کند و در نتیجه، با افزایش سرمایه در گردش بازار سرمایه و جذب شرکت های تولیدی به این صنعت، شاهد رونق تولید در کشور باشیم. او ادامه می دهد: علاوه بر این، تعدیل برخی از مقررات الزام آور نهاد ناظر، کاهش حق دسترسی به ایستگاه های معاملاتی و همچنین کاهش عوارض کسب و پیشه، موجب‌ پایین آمدن هزینه ها و بهبود وضعیت شرکت های کارگزاری می شود.

منابع:
آستان نیوز
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید