۱۴۰۰-۰۳-۲۷
«نشان رواق کتاب» رونمایی شد
آئین رونمایی از «نشان رواق کتاب» و «میثاق نامه خادمیاران کتاب» در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، همزمان با ایام دهه کرامت و در آستانه سالروز میلاد حضرت رضا(ع) آئین رونمایی از «نشان رواق کتاب» و «میثاق نامه خادمیاران کتاب» در محل رواق کتاب حرم مطهر رضوی واقع در صحن قدس برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین علی بخشی مدیر تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در این مراسم با اشاره به اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی در جامعه، ابراز کرد: رواق کتاب محفلی فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه است. کتابخانه و فضاهای کتاب‌خوانی موجود در حرم رضوی مختص افرادی است که به قصد مطالعه به این مکان مراجعه می‌کنند ولی در رواق کتاب، کتاب در دسترس همه زائران گرامی قرار می گیرد.  

وی افزود: در این محل فضا و امکاناتی فراهم شده تا زائر و مجاور حرم رضوی بتوانند از کم‌ترین فرصت برای مطالعه و کتاب‌خوانی استفاده کنند.


مدیر تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ابراز کرد: با توجه به سرانه پایین مطالعه و کتاب‌خوانی در کشور، راه‌اندازی این فضای فرهنگی گامی در جهت ارتقاء فرهنگ کتاب خوانی در جامعه است.

حجت الاسلام بخشی تصریح کرد: در این محل کتاب‌هایی با موضوعات مختلف فرهنگی و دینی در دسترس زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی در سنین مختلف اعم از کودک، نوجوان و بزرگسال قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: راه‌اندازی مکانی با عنوان رواق کتاب خدمتی متمایز به زائران و مجاوران حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) است و این امکان را برای آنها فراهم می‌آورد که در کنار بحث زیارت به مطالعه نیز بپردازند. 

رواق کتاب واقع در صحن قدس رضوی همه روزه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر با ارائه برنامه‌های فرهنگی مختلف از جمله منبر کتاب، خوانش کتاب، قصه‌گویی و ... پذیرای زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی است.

منابع:
آستان نیوز
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید