اشتراک گذاری

۱۴۰۰-۰۳-۲۶
«راز مشارکت»به همت مرکز ارتباطات و رسانه برگزار شد
به همت مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس، نشست آموزشی «راز مشارکت» با محوریت بررسی راهکارها و موانع مشارکت حداکثری در انتخابات برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز، این نشست آموزشی صبح امروز با حضور دکتر وحید ارشدی؛ استادیار گروه پژوهشی اقتصاد اسلامی پژوهشکده مطالعات اسلامی،حجت الاسلام راجی نویسنده و پژوهشگر حوزه علمیه و محسن هوشمند معاون مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی برگزار شد.

وحید ارشدی؛ استادیار گروه پژوهشی اقتصاد اسلامی پژوهشکده مطالعات اسلامی در ابتدای این نشست به موضوع انتخابات، آینده و معیشت مردم اشاره کرد و گفت: در کشور نیازمند تغییر عامل‌ها و ساختارها هستیم، عامل باید بتواند ظرفیت‌شناس باشد و نقاط قوت کشور را احصا کند، نقاط ضعف را بپوشاند و تهدیدها را به فرصت مبدل کند؛ ما باید به سمت اصلاح ساختار برویم.

وی ادامه داد: دولت هایی که نگاهشان به درون جامعه بود توانستند موفق عمل کنند و اما دولتهایی که ناکارآمدی های خود را  به متغیرهای تحریم نسبت دهند شکست می خورند؛ عملا از سال 90 به بعد رو به افول بودیم.

ارشدی تصریح کرد: ما امروز با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که 10 سال است مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشتند، مواجه هستیم؛ متاسفانه این دغدغه مهم ما نبوده و از این رو همواره لطمه خوردیم.

استادیار گروه پژوهشی اقتصاد اسلامی پژوهشکده مطالعات اسلامی، ابراز کرد: با انتخابات باید هم عامل‌ها و هم ساختارها را تغییر دهیم تا معیشت مردم تحت تاثیر قرار گیرد.

وی ادامه داد: از رویکردهای مشارکت این است که سیستم را پاسخگو می‌کند ما طرحی با عنوان معیشت جامعه داریم اگر این معیشت از درآمدهای باد آورده باشد پاسخگو نیستند؛ عمده درآمدهایی که با آن کشور اداره می‌شده است منابع نفتی بوده که ساده‌ترین منبعی اداره جامعه اداره است.

ارشدی بیان کرد: مناظراتی که در این روزهای اخیر برگزار شد گفتمان جدیدی بین کاندیداها حاکم بود این بود که باید اقتصاد را به دست مردم بدهیم و از همین منظر مشکلات اقتصادی باید حل شود.

محسن هوشمند معاون مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی، نیز در ادامه این نشست به موضوع سواد رسانه و انتخابات اشاره کرد و گفت: ما در انتخابات 28 خرداد ماه سه گزینه برای انتخاب داریم، نخست اینکه وضع موجود را بپذیریم و نیازی به تغییر نبینیم، دوم در پی شرایط بهتر باشم و گزینه سوم اینکه شرایط و وضع موجود را بدتر کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه ما در فضای جهاد گفت وگو ضعف داریم و نسبت به عملکرد رسانه ها محدودیتهایی مشاهده می شود، که باید در رفع این کمبودها بکوشیم زیرا ما در جنگ نابرابری قرار داریم و دشمن برای رسیدن به اهداف خود از تمام ابزارها استفاده می‌کند.

هوشمند تصریح کرد: باید در این روزها جو گفت و گو گرمتر شود و به تبیین مباحثی همچون، نقش مشارکت مردم که بسیار موثر بوده و می‌تواند اقتدار ملی را افزایش دهد، تدوین جایگاه ریاست جمهوری در مجموعه نظام و رفع این شبهه که رئیس جهور نقشی در جامعه ندارد و همچنین واقعیات کشور اشاره شود.

منابع:
آستان نیوز
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید
ارتباط با ما